Contact Us

0212 270 22 00info@directenglish.com.tr

24 Nisan’da gerçekleştirdiğimiz yüksek profilli lansman etkinliğimizde, İngiltere Başkonsolosluğu Birinci Sekreter’i, Operasyon Direktörü ve Doğu Avrupa’dan Sorumlu Yatırım Başkanı Sayın Mike King’in de katılımı ile yeni bir İngiltere-Türkiye İngilizce eğitim ortaklığının bir parçası olarak Türkiye’deki ilk okulumuzun açılışını yaptık.

Bu yeni ortaklık, hem Türkiye hem de Irak’ta kurulmuş bir eğitim şirketi olan Marife Eğitim Öğretim Hizmetleri Limited Şirketi’nin, yetişkinlerin Türkiye genelinde İngilizce öğrenmeleri için ülke çapında bir varlık geliştirmeden önce, İstanbul’daki okulu ile işe başlıyor.

 

 

Etkinlikte konuşan King, İngilizce eğitiminin şu anda Türkiye’de giderek daha önemli bir rol oynadığını vurguladı.

“Bugün İstanbul’da Direct English’i lanse eden Linguaphone Group ile Marife Eğitim Öğretim Hizmetleri Limited Şirketi arasındaki bu yeni ve özel ortaklığı memnuniyetle karşılıyorum.
Birleşik Krallık’ın, dünyadaki en iyi eğitim kurumlarından bazılarına ev sahipliği yaptığı kabul edilmektedir. İngiltere eğitimi küresel olarak tanınır; 160 ülke uluslararası yeterliliklerimizi kullanmaktadır. Mevcut dünya liderlerinden 55’i, Nobel Ödülü kazananların da %38’i burada eğitim almıştır. Shakespeare’in dili aynı zamanda uluslararası ticaret dili ve dünyada en yaygın kullanılan ikinci dildir. Bizim en başarılı ihraçlarımızdan biri olmaya devam etmesi hiç de şaşırtıcı değil.
Küresel olarak aktif olan ve yerel piyasalar hakkında derinlemesine bilgi ve anlayışın aktif olduğu, başarının risklerini, sorunlarını ve engellerini anlayan, öğrencilerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için zaman içinde adapte olan birçok köklü Birleşik Krallık eğitim kurumu var;  İngiltere Hükümeti, Direct English gibi şirketler tarafından yönetilen İngilizce dil eğitiminin geliştirecek bu girişimleri desteklemeye isteklidir.”

 

Etkinliğimizde Milli Eğitim Bakanlığı’ndan da temsilcilerle beraber aramızda olan Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Alan Mellaart’ın yeni ortaklığa yaptığı açıklamada Türkiye’ye girmeleri için Direct English’e verdikleri desteği dile getirdi ve başarılar dilerdi.

 

 

Açılışta konukları ağırlayan, Türkiye için Direct English Master Lisans Alan Baraa Edrees şunları söyledi:

“Direct English, önde gelen küresel İngilizce dil eğitim programlarından biridir. Bu işi başarabilmemize ve hedeflerimizi gerçekleştirmemize yardımcı olacağından emin olduğumuz çok profesyonel bir ekip oluşturduk. Londra’daki Direct English ekibinden aldığımız paha biçilmez desteğin de katkısı büyük oldu.
Direct English’le hedefimiz, gençler, üniversite öğrencileri ve profesyonelleri İngilizce öğrenme yolculuklarında desteklemek ve Türkiye genelinde kaliteli bir İngilizce dil eğitimi deneyimi sunmak. Amacımız, önümüzdeki yıllarda ülke genelinde daha fazla şubesi bulunan Türkiye’nin en iyi İngilizce eğitim okulu olmak ”dedi.

 

 

Açılışta konuşan, Direct English İş Geliştirme Müdürü Bay Mark Simpson şunları söyledi:

“Türkiye genelinde yetişkinlerin şimdiden dünya çapında 100.000’den fazla öğrenciyi eğiten, İngiltere’deki küresel popüler Direct English dil eğitim sistemimize kayıt olabileceğinden memnunuz. Türkiye, Direct English küresel ekibine katılan 22. ülkedir ve Direct English’i böylesine kritik bir pazarda ilerletmek için bu kadar güçlü bir işbirliğine sahip olmaktan mutluluk duyuyoruz.
Direct English Genel Merkezi olarak , yeni Direct English Turkey ortağımızı, bu lider eğitim markasını sadece İstanbul’da değil, Ankara’da, İzmir’de ve Türkiye genelinde diğer şehirlerdeki büyütme planlarını ds desteklemeyi dört gözle bekliyor.
Ayrıca, Direct English olarak benzeri görülmemiş bir küresel büyüme görmeye devam ediyoruz. Önümüzdeki aylarda Tayland ve Myanmar’da da yeni işbirliklerimiz olacak. Eğitim materyallerimizi güncellemeye ve yeni teknolojileri benimsemeye devam eden yatırımımızla, öğretmenler ve öğrenciler için aynı zamanda Direct English’in İngilizce eğitiminde dünya lideri olmaya devam edeceğinden eminiz.”

 

Download reports

To download the reports, please tell us your details:

[contact-form-7 id="877" title="Download Reports"]

Download report

To download the report, please tell us your details:

[contact-form-7 id="1327" title="Download Homepage Report"]
× Size nasıl yardımcı olabiliriz?